Katalog polskiej muzyki akordeonowej / Catalogue of Polish accordion music

Augustyn Rafał

— Atlantyda I na orkiestrę symfoniczną, 1979; — Atlantyda II na wielką orkiestrę i chór, 1983;

Baculewski Krzysztof

— Suite de cheminée, 1984;

Bagiński Zbigniew

— Accor-dance;

Bargielski Zbigniew

— Hipopotamy, 1980; — Traumvogel, 1980; — Zapfenstreich, 1980; — Gemalte Wolken, 1982; — Gespräch mit einem Schatten, 1982; — Abschiedsnacht, 1983; — Drei Polnische Suiten, 1984; — Schwarzer Spiegel, 1984; — Garten der Leidenschaften, 1985; — Versunkene Flamme, 1985; — Kurzbericht aus der Wienerwald na zespół woklany, fortepian (lub akordeon, lub klawesyn) i 3 flety, 1986; — Suite der Tänze und Lieder, 1986; — Arie mit Couplet, 1987; — Grazer Variationen, 1987; — Labirynth, 1987; — Kalejdoskop, 1988; — Cha-ord na orkiestrę, 1990; — Egad, 1990; — Klangzucht, 1990; — Trigonalia na na gitarę, akordeon, perkusję i orkiestrę kameralną, 1994; — Klangmühle, 1991; — Im Niemandsland, 1989; — Tanz am Rande des Lichtes, 1995; — Tango, 1997; — Tango, 1997; — Jeux á Trois;

Bauer Jerzy

— Play serious to make fun..., 1990; — Stylizacje, 2002; — Trzy stylizacje na dwa akordeony, 2002; — Klimaty muzyczne i żart, 2004;

Bela Marcin

— Harmonia z cicha, 2000;

Blecharz Wojciech

— In my Head, 2007; — dim, 2007; — Hypopnea, 2010;

Bogusławski Edward

— Divertimento II, 1981; — Trzy postludia, 1982; — Capriccioso, 1985; — Concerto per accordeono, batteria e archi, 1985; — Divertimento III, 1986; — Continuo I, 1987; — Continuo II, 1988; — Musica per Ensamble d’Accord, 1989; — Musica per 2 accordeoni, 1990; — Miniatury I–III (1991–1993), 1993; — Studi per fisharmonica, 1995; — Miniatury dziecięce, 1996; — Adagio e vivo, 1998; — Impromptu^II^A, 1999; — Pieśni Safony na żeński głos recytujący, flet, perkusję i 2 akordeony, 1998; — Supplement, 2002;

Bonk Remigiusz

— Toccata; — Trzy utwory; — Etiudy koncertowe na skrzypce i akordeon, 2010; — Suita, 2010;

Bortnowski Marcin

— Epitafium pamięci Andrzeja Krzanowskiego, 1991; — Fantazja, 1992; — Muzyka nienazwana na orkiestrę, 1994; — Litania-wersja B, 1995; — Koncert na akordeon i orkiestrę kameralną, 1996; — Pieśni do słów G. Apollinaire’a, 1996; — Music for..., 1997; — Music in Lent, 2000; — Kawałki światła, 2003; — Suita snów, 1998; — I już nocy nie będzie..., 2010;

Botor Henryk Jan

— Suita ogrodowa, 2004;

Buchwald Magdalena

— Lichtfenster. Auszüge aus einem Tagebuch na trąbkę i akordeon, 2007;

Buczek Barbara

— Les sons esotériques, 1989;

Bujnowski Jacek

— Wariacje na temat Paganiniego, 1992;

Bury Grzegorz

— L’ espace du dedans, 1989;

Błażejczyk Wojciech

— Music for 4, 2010;

Błażewicz Marcin

— Can you hear it, 2001;

Chołoniewski Marek

— Follow Salzach, 1989; — Like Breathing, 1991;

Cienciała Wiesław

— Cadenza, 1988; — Short Story, 1989; — Variants no 2;

Cwojdziński Andrzej

— Suita tańców polskich op.82, 2005;

Czarnecka Wiesława

— Music A, 1982;

Czerniewicz Marek

— Cztery zapomniane fotografie, 2008;

Czyż Henryk

— Inge Bartsch, opera, 1981;

Derus Henryk

— Tercet, 1986; — Spotkanie z Muzą, 1991; — Retrospekcja, 1994; — Euphonia/, 1997; — Sekstet akordeonowy, 1993; — Imaginatio, 1998;

Dobrowolski Andrzej

— Muzyka na 3 akordeony, harmonijkę ustną i perkusję, 1977;

Dobrzyński Michał

— Concerto Erasmus, 2002;

Dowgiałło Zofia

— Kalong na akordeon, harfę i perkusję, 2005; — Tryptyk na baryton, wiolonczelę, akordeon i fortepian, 2006; — OP-MUSIC, 2008;

Dowlasz Bogdan

— Scherzino, 1972; — Cztery rytmy folklorystyczne, 1973; — Suita nr 1, 1973; — Cztery rytmy folklorystyczne, 1976; — Wariacje na temat piosenki dziecięcej „Mało nas”, 1978; — Wariacje na temat piosenki „Mam chusteczkę”, 1979; — Bajki na dobranoc, 1982; — Concertino, 1982; — Suita nr 2 – Opus sectile, 1982; — Tańce robotów, 1982; — Osiem miniatur (Rozmowa, Zagadka, Lustrzane zajączki, Im dalej w las, Etiuda, Mój stary budzik, Walc, Ballada), 1983; — Palindrom, 1983; — Wariacje na temat piosenki „Zima zła”, 1985; — Triada (Walc, Tango, Folk-time), 1986; — Postscriptum, 1987; — Scherenschnitt, 1987; — Sonatina capricciosa, 1987; — Drei Kinderspiele, 1988; — Drei polnische Tänze, 1988; — In einem alten Schloß, 1988; — Sommer auf dem Lande, 1988; — Sonatina minima, 1988; — Walzer für die Oma, 1988; — Ab hoc et ab hac, 1989; — Śpiewające ryby, 1990; — Dialogus musarum, 1991; — Die singenden Fische, 1994; — Fresk, 1994; — Toccata, 1994; — Ballada, 1995; — Sonoris, 1995; — Koncert na akordeon i małą orkiestrę, 1997; — Es-Es-A Sanok 2000 – Logo na kwintet i orkiestrę akordeonową, 2000; — Cień Paderewskiego, 2007; — Playstation, 2006; — Accosoftplay, 2003; — Con sequenza, 2005; — Cordi in vento, 2005;

Dubaj Mariusz

— Inwencja (1992–1996), 1996;

Duchnowski Cezary

— Monada I (wersja I), 2001; — Ogród Marty, opera kameralna na głos żeński, media elektroniczne i instrumenty, 2006;

Duchnowski Grzegorz

— Lśnienie, 2001; — Narzędzie ze światła, 2004; — Radianty, 2006;

Dulian Janusz

— Romanza, rondo brillante con spirito, 1983; — Sonata nr 3, 1983;

Dąbek Marianna

— OP-MUSIC, 2008;

Dębski Krzesimir

— Bojan Duke of Dignac, 2008;

Długosz Magdalena

— Mitclan, 1988; — DesAkorDar na akordeon, 4 puzony, perkusja i warstwę elektroakustyczną, 2008;

Fotek Jan

— Wisło moja (prafrazy ludowe), 1989;

Gabryś Aleksander

— Dies irae, 2002;

Gajewski Jaromir

— Miniatura, 2000;

Garbal Aleksandra

— Adagio pamięci Andrzeja Krzanowskiego, 1999;

Garr Wiesława Alicja

— Komninek zgasł, opera bardzo komiczna, 1975;

Gordiejuk Marian

— Tren, 1991; — Dialogi, 1997; — Con vigore e con dolore, 1999; — Dialogi II, 2000;

Gounod Charles

— Wedding Tango dla Kasi i Koreczka, 2000;

Grudzień Jacek

— Kamienne echa, 1983;

Grudziński Czesław

— Sonatina, 1955; — Preludium, w: L. Puchnowski, Szkoła miechowania i artykulacji, 1960; — Fantazja, 1969; — 10 preludiów, 1974;

Gryka Aleksandra

— Lien-al., 2000; — (1”) exists as...(1”), 2001;

Grzeszczak Krzysztof

— Maybe Waltz, 2007;

Gumiela Marcin

— Trio, 2003;

Gąsior Jacek

— Drobne utwory (Wesoła pchełka, Parada krasnali); — Suita polacca;

Gładysiak Marcelina

— Po drugiej stronie lustra, 2010;

Głowicka Katarzyna

— Cape Adare, 2002;

Haubenstock-Ramati Roman

— For Boguslaw Schaeffer, 1989;

Hawel Jan Wincenty

— Concertino per cinque esecutori, 1983;

Hosza Andrzej

— Muzyka na akordeon, 1983;

Hundziak Andrzej

— Chorał, w: L. Puchnowski, Szkoła miechowania i artykulacji, 1960; — Mała fuga, w: L. Puchnowski, Szkoła miechowania i artykulacji, 1960; — Suita sędziejowicka, w: L. Puchnowski, Szkoła miechowania i artykulacji , 1960; — Solo koncertowe (Solo da concerto), 1965; — Śpiewy i rytmy (6 miniatur: Chorał, Melodia, Rytmy, Studium w basie, Żart, Fantazja), 1965; — Fantazja, 1969; — Mała suita, 1974; — Preludio e scherzo, 1993; — Suita techniczna, 1990;

Indyk Zbigniew

— Jeden raz, 1983;

Jabłoński Maciej

— Mygoor, 2004;

Janczak Krzysztof Aleksander

— TGV, 2006; — Travels to Several Remote Nations of the World -- Part 1: Voyage to Liliput na akordeon chromatyczny i orkiestrę, 2007;

Janiak Rafał

— Sourrounded Music na akordeon, wiolonczelę i live electronics, 2009;

Kaczorowski Sławomir

— Unity-form, 1982; — Impressio, 1984; — Koncert na akordeon i orkiestrę kameralną, 1987; — Pezzo alla tango, 1993; — Impresja, 1994; — Pezzo alla tango, 1995; — Scherzino, 1997; — Impromtu, 1998; — Chain, 2006; — Ragtime (wersja III), 2000; — Kolorowe sny, 2003; — Pezzo alla tango (wersja III), 1995; — Concerto giocoso na akordeon, fagot i orkiestrę kameralną, 2011;

Kalemba Zbigniew

— Pięć etiud jazzujących; — Wesoła suita;

Karcz Juliusz

— Chorał, 2006; — Toccata, 2005; — Rapsod;

Kaszuba Barbara

— Katarynka, 1995; — Piccola suite da camera (na 3 instrumenty melodyczne, instrument harmoniczny i instrumenty Orffa), 1996; — Nas-troje, 1997; — Skrzyp-ak, humoreska na akrzypce i akordeon, 2000; — Katarynka, 1995; — Dwa wiatry; — Tanezzo, 2002; — Sześć Etiud, 2003; — Wariacje na temat Mozarta, 2004; — Leśny strumień, 2005;

Kałużny Piotr

— To Think of Bach on Fugue alike;

Kiesewetter Tomasz

— Uwertura „Baśń o szkolanej górze” na zespół akordeonowy, 1968;

Knittel Krzysztof

— Trzy kasety dla trzech wykonawców, 1986;

Kobiałka Mateusz

— Skene, 2006;

Kolasiński Jerzy

— Adagio, w: L. Puchnowski, Szkoła miechowania i artykulacji, 1960; — Fughetta, w: L. Puchnowski, Szkoła miechowania i artykulacji, 1960; — Mikroby, w: L. Puchnowski, Szkoła miechowania i artykulacji, 1960; — Nad stawem, w: L. Puchnowski, Szkoła miechowania i artykulacji, 1960; — Piosenka rekruta, w: L. Puchnowski, Szkoła miechowania i artykulacji, 1960; — Preludium, w: L. Puchnowski, Szkoła miechowania i artykulacji, 1960;

Konarski Adrian

— T-Rex, 2003;

Konowalski Benedykt

— Koncert podwójny na fortepian, akordeon i orkiestrę, 2001;

Koprowski Piotr Paweł (Peter Paul)

— Koncert na akordeon i orkiestrę, 1993;

Kostrzewa Liliana

— Improvivos, 2005;

Kosz Stanisław

— Fantazja i toccata, 1976;

Kotuk Tadeusz

— Transludium, 1993; — Utwór na klawesyn i akordeon, 1993; — Muzyka z podziemia, 1995;

Kowalska Justyna

— Psyche, 2006;

Kowalski Bartosz

— Piąty błękit na akordeon i wiolonczelę, 2010;

Kozub Zbigniew

— Pięć etiud, 2005; — Spaces of Silence, 2005; — Spaces of Silence, 2002;

Kościów Aleksander

— His...est Caritas, 2000; — Joe Alter Dance Group, 2000; — Ilargia, 2002; — Cludioculos, 2003;

Koźlik Zbigniew

— Variants 1–6, 1982; — Pastorałki i kolędy, 1989;

Krajewski Sebastian

— Preludium w skali Śri, 1996;

Krauze Zygmunt

— Folk Music, 1972; — Fête galante et pastorale, 1975; — Koncert na fortepian i orkiestrę, 1976; — Suite de danses et de chansons na klawesyn i orkiestrę, 1977; — Gwiazda, opera kameralna, 1980; — Arabesque na fortepian i orkiestrę, 1983; — Fête galante et pastorale (II wersja), 1984; — Blanc et Rouge na 4 orkiestry dęte, 2 orkiestry mandolinowe, 2 orkiestry akordeonowe i 6 perkusistów, 1985; — La riviere souterraine, 1987; — Bal w operze, 2006;

Krupowicz Stanisław

— Easter Disloyality of CD, happening na dowolny zbiór instrumentów, 1982;

Krzanowska Grażyna

— Zabawy dziecięce (Deszczowy poranek, Taniec Gapy, Wycinanki, Domino, Pierwszy tornister, Gonitwa dookoła stołu, Niesforne wrotki, Bajka, Fantazje dziecięce), 1979; — Rapsodia, 1983; — Sonata breve, 1983;

Krzanowski Andrzej

— Preludium, 1970; — Taniec, 1970; — Sonata, 1972; — Kanon, 1973; — Studium I na akordeon i orkiestrę, 1973; — Audycja III, 1974; — Studium II, 1974; — Audycja IV, 1975; — Fuga-fantazja nr 1, 1975; — Fuga-fantazja nr 2, 1975; — Nokturn, preludium i fuga, 1975; — Studium III, 1975; — I symfonia na orkiestrę, 1975; — Tryptyk, 1975; — Studium V, 1976; — Audycja V, opera w 20 scenach, 1977; — Suita z Audycji V na sopran, chór i zespół instrumentalny, 1978; — Transpainting, spektakl audiowizualny, 1977; — koncert na zepół 9 wykonawców i taśmy, wersja koncertowa Transpainting, 1978; — Studium IV, 1978; — Chorał, 1979; — Cztery bagatele, 1979; — Katedra, 1979; — Nokturn i scherzo, 1979; — Oda, 1979; — Sonatina nr 1, 1979; — Tryptyk, 1979; — Trzy medytacje, 1979; — Alkagran czyli jedno miejsce na prawym brzegu Wisły, 1980; — Chorał wersja B, 1980; — Sonata di concerto, 1980; — Taniec góralski, 1980; — Toccata, 1980; — Trzy utwory, 1980; — 11 utworów na orkiestrę dziecięcą (Melodia, Nasz dzień, Synkopy, Ćwiczenie I, Ćwiczenie II, Audycja II, Marsz, Walczyk, Śpiewy, Fuga, Bagatela, 1981; — Wiatr echo niesie po polanie, 1981; — Wiatr echo niesie po polanie – wersja B, 1981; — Impresje zimowe, 1982; — Kalangra (20 utworów dla dzieci:Małe preludium, Walczyk, Ikar, Sygnał, Skaczące tercje, Andantino, Bagatela, Echo, Scherzo, Ostinato, Etiuda, Preludium, Inwencja, Kanon (b-a-c-h), Chorał, Marsz, Szkic, Kołysanka, Zabawa, Zaśpiew), 1981; — Adagio, 1983; — Capriccio, 1983; — Impresje wiosenne, 1983; — Reminiscenza, 1983; — Trifle, 1983; — Impresje lata, 1984; — Larghetto, 1984; — Niech żyje i wzrasta, 1984; — Relief I, 1984; — Fantazja w czterech częściach, 1985; — Relief II, 1985; — Trzy etiudy, 1985; — Divertimento, 1986; — Impresje jesienne (na akordeon basowy), 1986; — Relief VI (na akordeon basowy), 1986; — Cztery nowele, 1987; — Music for 11 Accordions, 1987; — Nokturn, 1987; — Ponad tęczą, 1987; — II Sonata, 1987; — Sonatina nr 2, 1987; — Gakkaj (5 utworów dla dzieci: Kanon, Wspomnienie z Grecji, Marzenie, W lasku, Joy-stick), 1988; — Pejzaż sentymentalny, 1988; — Relief VII, 1988; — Trzy małe preludia, 1988; — Cztery małe preludia, 1988; — Une petite pluie á Urmatt (Deszczyk w Urmatt), 1988; — Sekstet na instrumenty dęte i akordeon, 1972; — Divertimento, 1986; — Rapsodia, 1983; — Sonata breve, 1983;

Krzyżanowski Marcin

— Finees II, 1988;

Książek Przemysław

— Fantasia per fisarmonica e orchestra, 1993; — Sonatina, 1994; — Burlesca, 1995; — Sinfonia barbaria, 1995; — Irga; — Media Luna; — Concerto Breve nr 1; — Concerto Breve nr 2; — Obsessio;

Kulenty Hanna

— Preludium, Postludium i Psalm, 2007;

Kunicki Marek

— 1984, 2005; — Trytonus, 2004; — Das Erlebnis eines sorbische Maedchen na akordeon i orkiestrę smyczkową, 2006; — Nadejście, 2007; — Koncert na głos na mezzosopran, wiolonczelę, akordeon i taśmę, 2007;

Kupczak Sławomir

— Lament -- Anafora VII, 2009;

Kwiatkowski Julian

— Marcowy kaprys; — Misiowe mruczanki; — Obrazki dziecięce; — Inspiracje folklorystyczne; — Małe fantazje, 2003; — Pejzaże, 2003; — Trzy szkice, 2003;

Langosz Jan

— Homo Niger;

Lasoń Aleksander

— Concerto „Harmonium”, 2000;

Ledwoń Katarzyna

— Obsesja, 2010;

Majkusiak Mikołaj

— Żywioły, 2001; — Concerto Classico, 2001; — Paura, 2001; — FisConcerto, 2007; — Concerto nevrotico, 2005; — Concerto nevrotico, 2005; — Concerto in E, 2005; — Pięć myśli o Fryderyku, 2008; — Kaprys nr 2, 2008; — Impressions; — Rhythmes of doubts na akordeon i wiolonczelę, 2010; — One Night of Passion, 2009;

Maksymiuk Jerzy

— jeno lotom nie wzbraniaj (z Baczyńskiego), 2008;

Markowska Jolanta

— Postludium, 1985; — Nokturn, 1995;

Matuszewski Filip

— In memoriam of F.Chopin, 2002; — Taniec weselny, 2004;

Melon Tadeusz

— Ansichtskarten aus Cottbus na akordeon i smyczki, 2006;

Michniewski Wojciech

— Wedding Tango dla Kasi i Koreczka, 2000;

Miszczyszyn Grzegorz

— Zorza.Światłość, 2009;

Mitscha Adam

— Suita, 1961; — Obrazki śląskie (Sucha lipka, Patyjok, U sąsiada, Sikoreczka, Taniec), 1963; — Miniatury, 1968;

Moc Michał

— Wicher, 1991; — Wariacje na temat kolędy „Bracia patrzcie jeno”, 1992; — Krótka ... zabawa między trzema osobami, 1994; — Rapsodia amerykańska, 1994; — Arka Noego, 1995; — Trzy miniatury, 1995; — Pięciu dzielnych Apaczów, 1996; — Sen rusałki, 1996; — Taniec polski na akordeon i orkiestrę kameralną, 1996; — Betelgeuse, 2000; — Per Aspera, 2004; — Chipset, 2005; — Sześć miniatur, 2003; — Trio sonata „Jantar”, 1997; — Fantazja, 1999; — Accordella, 2000; — Hommage á Astor Piazzolla, 2000; — Chordalians & Chordaliens;

Moryto Stanisław

— A tre, 1984; — Conductus, 1987; — A due, 1988; — E-la, 1989; — Tryglif, 1993;

Moss Piotr

— Demarches, 1984; — Form II, 1986; — Koncert na akordeon i orkiestrę smyczkową, 1987; — Regards eloignées, 1987; — Musik einer Sommernacht, 1989; — Quartettino, 1990;

Mądrawski Jerzy

— Suita dziecięca nr 1, 1986; — Suita dziecięca nr 2, 1987; — Wariacje na temat melodii starofrancuskiej, 1987; — Muzyka czasu i przestrzeni, 1990; — Trzy medytacje, 1996; — Suita dziecięca nr 3, 2007;

Naklicki Krzysztof

— Andante „Niedźwiedź” i  Kanon na orkiestrę akordeonową, 2001; — Allegro scherzando, 1991; — ABA, 1991; — Divertimento czyli trzy piosenki dziecięce w stylu klasycznym, 1990; — Dwie piosenki kaszubskie (Ach mój wianku, Wróbelek), 1992; — Krótka msza dziecieca, 1993; — Jubilate, 2001; — Kanon, 1998; — Szkice, 2007; — Trzy sonatiny; — Utwory pedagogiczne (Suita nr 4, Suita nr 5, Wariacje na temat kaszubskiej melodii ludowej „Szedł raz stary przez wieś”, Wariacje na temat kaszubskiej melodii ludowej „Starość nie radość”), 2003; — Album kaszubski(Do Pucka po śledzia, Szewc, Na kamyku siedziała, Ze Strzelna, Wariacje na temat kaszubskiej melodii „Zaloty przy studni”, Oczekiwanie, Rybacy, na morze!), 2003; — Suita nr 1, 2002; — Suita nr 2, 2002; — Od pierwszej lekcji gram na akordeonie, 2004; — Toccata, 2003; — Staccato grazioso, 2003; — Suita zimowa, 2003; — Tryptyk kaszubski, 2004; — Kołysanka, 2004; — Toccata, 2004; — Trzy szkice, 2006;

Natanson Tadeusz

— Concertino, 1966; — Preludium, gawot i fuga, 1966;

Nestoruk Paweł

— Concertino, 2000;

Niziurski Mirosław

— Pierścień wielkiej damy, 2001; — Tryptyk barokowy, 1994; — Suita, 1995; — Sonata, 1996; — Sonatina nr 1, 1997; — Serenada na akordeon i orkiestrę smyczkową, 1998; — Sonatina piccola, 1998; — Etiudy–obrazki, 1999; — Sonata nr 2, 2000; — Koncert na akordeon, trąbki, smyczki i perkusję, 2001; — Sonata nr 3, 2006; — Preludia, 2006; — Suita chińska, 2002;

Nowacki Zdzisław

— Preludium, w: L. Puchnowski, Szkoła miechowania i artykulacji, 1960; — Trio, w: L. Puchnowski, Szkoła miechowania i artykulacji, 1960; — Walc, w: L. Puchnowski, Szkoła miechowania i artykulacji, 1960;

Nowak Wojciech

— UFO, 1982; — Duo, 1987; — Trio, 1988; — Pneumatofania (Communio na uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 1991;

Olczak Krzysztof

— Taniec, 1976; — Manualiter, 1977; — Fantasmagorie, 1978; — Sonatina nr 1, 1979; — Deszczyk, 1980; — Maestoso mesto-postludium, 1980; — Letnia suita , 1980; — Zimowa suita, 1980; — Pozymk, 1982; — Berceuse, 1984; — Kantata, 1984; — Rząpielnik czyli szkicownik z Pomorza (Nasza nënka, Szewc, Kôwôl, Rëbacki tonc, Dzëk, Naspik), 1984; — Preludium i fuga (1976–1985), 1985; — Rondino, 1985; — Sonatina nr 2, 1985; — Belt the bellow, 1986; — Intervals, 1987; — Trio, 1987; — Koncert na akordeon i orkiestrę, 1989; — Piosenka o Panu Tralalińskim, 1989; — Concerto grosso, 1990; — Suita dziecięca nr 3, 1993; — Anioły ciemności, 1998; — Intrada kościerska, 1998; — Kantata starogardzka na sopran, tenor, chór i orkiestrę kameralną, 1998; — Wariacje na temat islandzkiej piosenki dziecięcej „Goba mamma”, 2003; — Expedition, 2010; — Anioły ciemności, 2002; — Bahar Miayad, 2007; — Trzy Etiudy, 2000; — Illur laekur eda heimasetan, 2003; — Expedition, 2004; — Chanson, 2008; — Trio z taśmą, 2010;

Oleszkowicz Jan

— Tzigane Concert, 2001;

Olszamowski Sławomir

— Quintett 144 MM, 1999;

Opałka Tomasz Jakub

— Five Cloudscapes; — x-Pose, 2010;

Osada Ryszard

— E-motion, 2001;

Paciorek Cezary

— Sonatina, 1993; — Suita polska, 2007; — Toccata, 2011;

Paciorek Grażyna

— Muzyka napotkana, 1990;

Paluch Paweł

— Polonez na chór i zespół instrumentalny, 2000; — Kujawiak i oberek, 2001;

Palus Grzegorz

— Zorza.Światłość, 2009;

Papara Jakub Michał

— Kamienie, 2009; — Dziwadła i straszydlaki II, 2009;

Partyka Jacek

— Projekcja III, 1991; — Three New Styles, cz. I Space’s minimal na amplifikowany akordeon, perkusję i tasmę, 2000;

Pater Janusz

— Ad note e corpe , 1997;

Penherski Zbigniew

— Łatwe utwory (Scherzo, Smutny walc, Wprawka, Etiuda, Marsz), 1962; — Muzyka uliczna, 1966; — 3 recitativi, 1987; — Intermezzo, 1990;

Podobiński Józef

— Suita na akordeon i orkiestrę, 1974;

Polaczyk Jakub

— Refraiend Wheel, 2007;

Poleski Bogdan

— Alhambra, 1999; — Kołysanka elegijna, 2000; — Suita „Mały książę”, 2000;

Precz Bogdan

— 3-3-2, 1986; — Fantasia polacca, 1987; — Acco-duo, 1988; — Fusion, 1988; — Sonata no. 1, 1989; — Suite para niños no. 1, 1989; — Preambolo e toccata, 1990; — Suite para niños no. 2, 1990; — Opowieść starego lirnika, 1991; — Suite para niños no. 3, 1991; — Tryphtongos na orkiestrę, 1991; — Concert, 1992; — Grafeld’s Impression, 1993; — Six Studies, 1993; — Sonata no. 2, 1993; — Suite para niños no. 4, 1993; — Danza de la vida, 1994; — Twelve in four – Painting Music Joan Miro III, 1994;

Przezwański Paweł

— Między ciszą a lustrem ciszy, 2008; — Kwiecień Plecień; — Pneuma I, 2010;

Przybylski Bronisław Kazimierz

— Trzy utwory (Scherzo, Adagio, Rondo), 1963; — Scherzo concertante, 1965; — Mikroświatek (Kwiaty ogrodowe – suita, Kwiaty polne – suita, Piotruś idzie do szkoły – temat z wariacjami, Na łące – suita), 1967; — Allegro, 1970; — Variabile, 1970; — Die Spinnerin (Variationen über ein Thema von Stanisław Moniuszko), 1972; — Concerto polacco, 1973; — La follia, 1974; — Pory roku (Idzie zima do morza, Zbudź się, misiu! Pieśń pastuszka, Wakacje, wakacje! Łódeczka z kory, Z harcerzami na wycieczkę, Pożegnanie listka z drzewem, Papierowe latawce, Do widzenia, jaskółeczko! Taniec śnieżynek, Zabawy na śniegu, Sanna z dzwoneczkami!), 1976; — Bajki (Uparty osiołek, Jaś i Małgosia, Kot w butach, O krasnoludkach, Zaczarowana królewna, Dzielny rycerz, Brzydkie kaczątko), 1977; — Toccatina, 1977; — Asteroidy, 1978; — Katzenmusik (kleine Suite), 1978; — Kleine Spartakiade (5 leichte Etüden), 1978; — Miniaturen (12 leichte Stücke), 1978; — Tastiera for four keyboard Instruments, 1978; — Vögel (7 leichte Stücke), 1978; — Ostinato, 1980; — Quasi una sonata, 1980; — Quasi una sonata, 1980; — Scherzino, 1980; — Melody, 1981; — Song, 1981; — The Narrow Path, 1981; — Klingenthaler Impressionen, 1982; — Aus einer Kindheit (7 Impressionen zu den Klingenthaler Harmonikatage), 1983; — Concertino, 1983; — Drei Sonatinen (Sonatina giocosa, Sonatina scherzina, Sonatina burlesca), 1983; — Play 1–5, 1983; — Play for Two, 1984; — Metamorphosen, 1985; — Bimodal-piece, 1986; — Concerto classico per fisarmonica e orchestra, 1986; — Constellation DDHE, 1986; — Modal-piece 1, 1986; — Modal-piece 2, 1986; — Trio, 1986; — Double-play, 1987; — Fünf Studien, 1987; — Rondinella, 1987; — ...wieder zu Staub werden, 1988; — A. B. Sonata, 1988; — Burleske, 1988; — Holidays (5 leichte Stücke), 1988; — Night Music, 1988; — Ständchen, 1988; — Albertinum für 10 Harmonieinstrumente, 1989; — Ein Frühlingstag, 1989; — Gemälde Galerie für 5 Harmonieinstrumente, 1989; — Grünes Gewölbe für 5 Harmonieinstrumente, 1989; — In do, 1989; — Kindheit, 1989; — Scherzo, 1989; — Sonnenuhr, 1989; — Spring Sonata, 1989; — Postludes for harmony instrument ze zbioru: Summer Multiplay, 1990; — Scherzi na skrzypce i orkiestrę kameralną, 1990; — Six for Six – Six Phases for Six Instruments, 1990; — Tre pezzi concertanti, 1990; — Concerto della morte e della vita, 1991; — Non omnis, 1991; — Tableaux – hommage à Vincent van Gogh, Les Tournesols, 1991; — Scherzi-trio (wersja duńska), 1992; — Scherzi-trio (wersja luksemburska), 1992; — Nord-West z cyklu Winter Multiplay, 1993; — Autumn Multiplay, 1994; — Arabeska, 1995; — Begegnungen, 1995; — Cztery wspomnienia lata, 1995; — Die Eisenbahn, Variationen über ein Kinderliedchen, 1995; — From Over for Violin (Cello) and Harmonietta, 1995; — From Over, Version 2 for Violin (Cello) and Accordion Ensemble, 1995; — Katedra w Oliwie, 1995; — Logo, 1995; — Maskerade (7 kleine Etüden in Variationsform), 1995; — Prząśniczka, 1995; — Rondino, 1995; — Sceny biblijne, 1995; — Sonatina piccola, 1995; — Suita tańców polskich, 1995; — Tancerka z porcelany, 1995; — Trzy interludia, 1995; — Trzy nocne obrazki, 1995; — Trzy postludia, 1995; — Trzy preludia, 1995; — Śpiący niedźwiedź, 1995; — 24 Capriccia, 1996; — 24 Studi piccoli, 1996; — Cadenza, 1996; — Modus, 1996; — Sonatina burletta, 1996; — Sonatina fantasia, 1996; — Sonatina polifonica, 1996; — Sonatina ritmica, 1996; — Sonatina rustica, 1996; — Sonatina sopresa, 1996; — Sonatina velocita, 1996; — Sonatina vigorosa, 1996; — Blaue Hortensie, 1998; — Flashbacks, Version for Chamber Ensemble, 1998; — Flashbacks, Version 2, 1998; — Re-Construction for Accordion and Orchestra, 1999; — Deja vu Quintette, 2000; — For Young Persons, 2000; — Im Zauberwald, 2001; — The Cockchafers, 2001; — From the Life, Triptych for concert-accordion and string quartet), 2002; — Supernova, 2001; — Progress, 2001; — Movement I, 2004; — Movement II, 2004; — Little Concerto, 2005; — Children Concerto, 2005; — Dominique - małe wariacje na akordeon, 2005; — A-Na-Capri, 2005; — Italian Summer; — So small...; — Italian delicatessen; — The Life of May-Bugs, 2005; — Masurian Lakes, 2005; — Atma-Multiplay, 2006; — Astral Con-tact, 2006; — Sunrise AC, 2006; — Atlantic AC, 2006; — Tańce dworskie, 2007; — Tańce dworskie, 2007; — Tańce dworskie, 2007; — Tańce dworskie, 2007; — Tańce dworskie, 2007; — Tańce dworskie; — Verwandlung 70, 2007; — The New Astral Con-tact, 2007; — Cztery nokturny kurpiowskie, 1973; — Cztery nokturny kurpiowskie; — Concert Music, 2007; — Night Birds, 2007; — Night Birds, 2007; — Night Birds, 2007; — Night Birds, 2007; — The Night Flight, 2008; — Sun Plays, 2008; — Interval Games; — Four Colour of the Sky; — Morning in the Garden; — Danza capricciosa; — Exoten; — Heilige Nacht; — Vier Sonatinen; — Epiphaneia, 2003; — Signs, 2003; — Frülingsblumen (Wiosenne kwiaty), 2000; — Bei den Heinzelmännchen (U krasnoludków), 2000; — Ein Frülingstag (Wiosenny dzień), 2000; — Windmühlen (Wiatraki), 1994; — Maskerade (Maskarada), 2000; — Für junge Leute (Dla młodych), 2000; — Die Käfer (Chrząszcze), 1999; — Rotkäpchen (Czerwony Kapturek), 2002; — Am Morgen (O poranku) – Sceny z życia rodzinnego), 2001; — Imaginary Dances, 2002; — Autumn Multiplay, 1994; — Sonatina Danza, 2001; — Sonatina Replica, 2001; — Sonatina Alternata, 2002; — Sonatina Toccatina, 2002; — Sonatina Parodia, 2002; — Pavana. Variationen über ein Thema von Luis Milán , 2001; — Galant. Variationen über einen altfranzösischen Volkstanz, 2001; — Chaconne, 2000; — Il tempo, 2001; — Sonatina Giocosa, 2001; — Sonatina Sonatina Capricciosa, 2001; — Sonatina Illusoria, 2001; — Sonatina Festiva, 2001; — Eine Kleine Herbstmusik (Mała muzyka jesienna), 2001; — Vier Stücke (Cztery Utwory), 2001; — Seereise (Podróż morska, 2001; — Im Sonnenschein (W promieniach słońca), 2001; — My Family, 2001; — Little Preludes, 2001; — Complesso, 2003; — Combi, 2003;

Przybylski Dariusz

— Discours II op.63, 2010; — Koncert na akordeon i orkiestrę „denn ich steure mit meinen Genossen über das dunkle Meer zu unverständlichen Völkern”, 2011;

Przydworska Anna Maria

— Emocje na głos, akordeon, fortepian i wiolonczelę, 2072;

Ptaszyńska Marta

— The Last Waltz in Vienna, 2001;

Puchalska Barbara

— Sonata breve, 1987;

Pyzik Kazimierz

— The Parts, 1979; — Action I na orkiestrę, 1982; — Action II z dyrygentem i bez dyrygenta attacca, 1983; — Canzona in F cis, 1984; — Holomorfic Figures, 1987; — Cykl 3, 1988; — Deferens, 1991; — SiPs, 1991; — Limes, 1992; — Halucynacja nr 4, 1999; — Cantata In Honorem Ioanni Brosci Curzeloviensis „Magna et vasta est rerum univeritas”, 2000;

Rabiński Jacek

— Il vento sferza, 1986; — Erschaffungstanz, 1989; — Tanz des Lebens, 1989; — Totentanz, 1989; — Fontaine de joie, 1990; — Joie de vivre, 1991; — Rosa dei venti, 1994; — Vento in calma, 1995; — Jeux pour deux, 1996; — 5 wariacji na temat „Sto lat”, 1996;

Radkiewicz Wiska

— To Whom it May Concern, 1983;

Rentowski Wiesław

— Two Faces, 1983; — Por dia de anos, 1987; — Wayang, dla 19 wykonawców, 1989;

Rudziński Witold

— Chłopi, opera, 1972;

Rudziński Zbigniew

— Trzy portrety romantyczne, 1980;

Rychlik Józef

— Buciki, 1993;

Rytel Piotr

— Sześć preludiów, 1950;

Sajka Jacek

— Noumenon, 1999;

Sarnecki Piotr

— 3 luty 1909, 2009;

Sarwas Jakub

— Karawane, 2004;

Sawa Marian

— Suita, 1990; — Sekwens, 1995; — Sonatina, 1995;

Schaeffer Bogusław

— Koncert na akordeon i orkiestrę, 1985; — Summer Music, 1989; — Two, 1989; — Image sonore, 2000; — Image Sonore II, 2000; — CLACCO, 2005; — Max Ernst Variations, 1998; — Kreuzweg 11, 2003; — Kompozycja, 2004;

Sielicki Edward

— Trio-sonata, 1986; — Micrologus, 1987; — Baila, 2000; — Fantazja polimorficzna, 2000;

Skołyszewski Franciszek

— Krakowiaki, w: L. Puchnowski, Szkoła miechowania i artykulacji, 1960; — Polka, w: L. Puchnowski, Szkoła miechowania i artykulacji, 1960;

Skrzypczak Bettina

— Mazurka, 1999;

Smolska Jolanta

— A due, 2008;

Sotomski Jacek

— Paw Królowej na sopran i akordeon, 2010;

Sowa Aleksandra

— Potrójne..., 2010;

Stalmierski Janusz

— Klif, 2008;

Stradomski Rafał

— Forma I, 1988; — Forma I, 1988;

Stulgińska Agnieszka

— Ori, 2011;

Stępień z d.Markowska Jolanta

— Jogging Music, 2002;

Stępniewska Katarzyna

— Sny, 1994; — Lot nad doliną, 2005;

Synowiec Ewa

— Omni modo, 1982;

Szankin Dariusz

— Suita milenijna, 2001; — Taniec niderlandzki, 2001;

Szczyrba Jerzy

— Koncert na akordeon i orkiestrę, 1993; — Suita taneczna, 1997; — Duety akordeonowe (Rock, Samba, Galop); — Tryptyk;

Szeligowski Aleksander Robert

— Kantylena i fugato, 1976; — Koncert dziecięcy w starym stylu, 1976; — Suita, 1977; — Allegro, 1980;

Szerniewicz Jerzy

— Studium, 1983; — Malmaison, 1984; — Motyvox, 1984; — Scolex, 1984;

Szmerek Adam

— Suita „In Memory of Astor Piazzolla”, 2006; — Koncert;

Szoła Eugeniusz

— Humoreska, 2001;

Szreder Maria

— Pranayama, 1988; — Aleja sfinksów, 1989;

Szwajgier Krzysztof

— Na bosaka, opera kameralna, 1983;

Szwed Katarzyna

— Sedno Oceanu, 2007; — Muzyka do Przejść, 2007;

Słowik Zbigniew

— Im Kinderraum, 2004;

Słowiński Władysław

— Translacja, 1990;

Taborowska Katarzyna

— Sehepte, 2006; — 4/4 for four, 2004;

Tesarowicz Szczepan

— Preludium lugubre, 1993; — Epitaphium 2004, 2004;

Trojanowski Tadeusz

— Obrazek, 1993;

Tuchowski Andrzej

— Sonata, 1988; — Ballada, 1998; — Jazz–Toccata, 1999; — Perpetuum mobile, 2000; — Sonata II wersja, 2000; — Te lucis ante terminum, 2000; — Suita Americana, 2002; — Jazz Suita „Americana”, 2005;

Warzecha Piotr

— Momenty III, 1987; — Momenty III wersja B;

Widłak Wojciech

— Sonata, 1999; — Canzona da augurare, 2001;

Wielecki Tadeusz

— Kaczuszka, 1988; — Gesty duszy, 1989;

Wierzbicki Marcin

— Ikebania, 1992; — ...lo zefiro torna..., 1993;

Wiszniewski Zbigniew

— Duo, 1984; — Trio, 1985; — Trigonos, 1987; — Trio, 1987; — Ballade des Dames du temps jadis, 1989; — Concerto doppio per la tromba e fisarmonica, 1989; — Duo, 1990;

Wojciechowski Sławomir

— Ge-sheng, 2008;

Woś Łukasz

— Mała suita, 1996; — Sonatina klasyczna, 1997; — Sonatina, 1999; — Suita dziecięca, 1999;

Wróbel Piotr

— Poemat Refleksyjny „Las” na akordeon i smyczki, 2003;

Wróblewski Waldemar

— Ballada-sonata, 1977;

Zagajewski Artur

— Glassmusic-motet na głos żeński, wiolonczelę, akordeon i taśmę, 2006; — Glassmusic-motet (wersja II), 2006; — Birds, 2008; — Unhum na orkiestrę symfoniczną, 2009; — Lichtspiele in der Oberkirche na akordeon solo i orkiestrę smyczkową, 2006;

Zajączek Roman

— Retours, 1986;

Zamuszko Sławomir

— Ostinati, 1997;

Zastawny Mateusz

— Oratio II;

Zawadzka-Gołosz Anna

— Witraż II, 1988;

Zdrojek-Suchodolska Agnieszka

— Tchnienia, 2010; — Tango, 2011;

Zgraja Krzysztof

— A due, 1984; — Alex-funky, 1984;

Zielińska Lidia

— Sonet o Tatrach, 1985; — Dwa pudy, 1989; — Fago, 1992;

Zieliński Maciej

— Sonata, 1993;

Zimka Maciej

— Zorza.Światłość, 2009;

Zimmermann Krzysztof

— Changeling, 2002;

Zubel Agata

— Lentille, 2001; — Unisono II, 2003; — Unisono, 2004;

Zuchowicz Ewa

— Bez tytułu, 1984;

Zych Wojciech Ziemowit

— Kooperatywa, 2005;

Łukaszewski Wojciech

— Preludium, 1978;

Łukowiec Paweł

— Miniatury, 2006; — Transformations harmoniques, 2003; — Les Images, 1997; — Rhythmic Sequences, 2007;

Śleziak Eugeniusz

— Spielmusik, 2010;

Świder Józef

— Suita, 1979; — Suita, 1979;

Żuchowski Artur

— Zamiast listu; — Sonata, 2005; — Postmodernwaltz, 2006; — Wiele za wiele, 2007; — I Sonata , 2003--2005; — Koncert na akordeon, saksofon altowy i orkiestrę, 2007--2008; — Koncert kameralny nr 2, 2009; — Koncert na akordeon i orkiestrę, 2009; — Duo na skrzypce i akordeon, 2009; — II sonata „Smętek”, 2010; — Walc luster na zespół kameralny, 2011;


(cc) Elżbieta Rosińska, 2001, 2003--2007, 2008, 2012 -- pewne prawa zastrzeżone.
Dokument jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0. Pewne prawa są zastrzeżone na rzecz autorów (Elżbieta Rosińska). Zezwala się na rozpowszechnianie/wykorzystanie dokumentu, pod warunkiem zachowania informacji o posiadaczach praw i stosowanej licencji.